Podle BBC Blaira přesvědčili ministři zdravotnictví, kultury a školství  John Reid, Tessa Jowellová a Charles Clarke při oddělených schůzkách. Ministři premiéra přemlouvali, aby neodstupoval, a ujišťovali je o široké vládní podpoře.

"Nebudu spekulovat o tom, co považuji za parlamentní drby," řekla dnes BBC Jowellová. "Tony Blair... je nejúspěšnějším premiérem moderní doby a povede nadále naši vládu. Myslím, že o rezignaci ani na chvíli neuvažoval," dodala s tím, že zmiňovaná schůzka s Blairem byla normálním ministerským setkáním.

Podle některých labouristů jej už Blair přítěží

Podle agentury Reuters někteří členové Blairovy Labouristické strany tvrdí, že nastal čas, aby odstoupil. Podle jejich názoru je pro labouristy z volebního hlediska již spíše přítěží kvůli nepopulární válce v Iráku.

Blair v červnu připustil, že válka ubrala straně hlasy při porážkách v místních a evropských volbách. Spory kolem války by se měly tento týden znovu vynořit se zveřejněním zprávy o britských zpravodajských službách a jejich informacích o údajných iráckých zbraních hromadného ničení.

Blairova kancelář odmítla zprávu BBC komentovat. Připomněla, že opakovaně potvrdil, že míní vést labouristy do třetích parlamentních voleb po sobě. Ty by se měly konat již příští rok a většina odborníků se shoduje, že by je Blair a jeho labouristé mohli opět vyhrát.

Přestože se irácká válka na Blairově oblibě nepochybně podepsala, jeho pokles zatím nepřinesl výhodu opozičním konzervativcům nebo liberálním demokratům.