Oběťmi nehody jsou žena a dále muž, který v době nehody procházel kolem budovy Obecního úřadu. Sanitky večer zraněné převezly k ošetření do žilinské nemocnice. Většina lidí zraněných při nehodě autobusu už v noci po ošetření odjela domů. V péči lékařů jsou dvě těžce zraněné osoby, z toho jedna je v bezvědomí a druhá utrpěla četné zlomeniny.

V autobuse zemřela asi 40letá žena. Autobus byl zaklíněn do budovy do hloubky až tří metrů. Řidič nehodu přežil s těžkým zraněním. Většina desetiletých dětí má lehčí zranění, ale jsou v šoku.

Řidič obviněn

Podle Mahúta je pravděpodobným viníkem nehody řidič autobusu Karosa s frýdeckomísteckou SPZ. "V pravotočivé zatáčce v obci Šuja nezvládl řízení a čelně narazil do domu," sdělil Novinkám Mahút.

To potvrzují i záchranáři z SOS Truck Slovakia. Podle nich jel autobus z kopce pravděpodobně bez zařazené rychlosti. V pravotočivé zatáčce se dostal ve velké rychlosti na dvě kola. Pravou stranou narazil do budovy, od níž se dorazil a čelně narazil do budovy Obecního úřadu. Náhodného chodce přitlačil ke zdi a ten na místě zemřel.

Slovenská policie v sobotu vznesla obvinění proti 52letému řidiči pro trestný čin  obecného ohrožení.

Autobus vezl desetileté děti ze základní a mateřské školy z Ropic u Třince, jejich rodiče a učitele ze školního výletu. "Na místo dorazil soudní znalec v oboru dopravy, který zajistí stopy," doplnil v pátek v noci Mahút s tím, že podrobnosti o příčinách nehody budou známy možná až v pondělí. Autobus patřil společnosti VeGe bus z Bystřice, její zástupce se zatím nepodařilo zkontaktovat.

"Když jsem se o té tragédii dozvěděl, okamžitě jsem jel na místo. Snažili jsme se zkoordinovat další postup. Většina dětí už je doma, v nemocnici zůstalo hospitalizováno 7 osob, z toho jedno dítě," řekla starosta města Jan Bazgier. Potvrdil, že žena, která zemřela, byla učitelka.

"Je to pro nás velmi tragická událost, zvláště když jejími účastníky byly děti," dodal starosta.