Sexuální násilí na mladých dívkách nezná hranic, odehrává se ve všech etnikách bez ohledu na vyznání a věk, řekl ředitel UNICEF Anthony Lake.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Dochází k němu na místech, kde by děti měly být v bezpečí, u nich doma i ve školách,“ prohlásil Lake a dodal: „Stále více se děje přes internet a je pácháno rodinnými příslušníky i učiteli, sousedy i cizinci i jinými dětmi.“

Zpráva se ale zabývá násilím na dětech šířeji. Zmiňuje, že jen v roce 2012 bylo na světě zabito 95 000 dětí a teenagerů, většinou v latinskoamerické a Karibské oblasti, kde je velmi aktivní narkomafie a gangy převaděčů, pašující do USA i nezletilé. Uvádí, že šest z deseti dětí mezi druhým a čtrnáctým rokem je pravidelně tělesně trestáno těmi, kdož o ně pečují.

Přestože se v posledních letech ukázalo, jaké dopady má násilí na děti, stále zůstává většinou nezdokumentováno. Zpráva varuje, že v některých zemích je násilí na dětech společností akceptováno nebo se o něm mlčí a jeho oběti se bojí o zneužívání mluvit.