Járókaová pracovala několik let také jako moderátorka romského rádia a dnes je asistentkou na University College of London.

Poslankyně prohlašuje, že chce v parlamentu hájit především zájmy Romů. Romové tvoří zhruba tři procenta obyvatel EU a jejich problémy v Maďarsku jsou podle Járókaové stejné jako v západní Evropě. "Navštívila jsem romské slumy v Řecku a jsou ještě horší než ty, které vidíme v Maďarsku," říká Járókaová. Maďarská poslankyně chce nyní především změnit vnímání Romů na Západě.

Mohácsiová byla na kandidátce liberálů na třetím místě, ale ti v nedávných eurovolbách získali jen dvě místa v EP. Primátor Budapešti Demszky je často kritizován, že chce nadále zastávat tuto funkci a zároveň zasedat i ve Štrasburku. V zákulisí se proto proslýchá, že Demszky po určitém čase propustí svůj poslanecký mandát Mohácsiové.

Ta v současnosti pracuje na maďarském ministerstvu školství a má na starosti vzdělávání romských dětí. Maďarsko má jako jedna z mála evropských zemí romské poslance také v domácím parlamentě. Dva poslance romského původu zastupují opozici a jeden vládní koalici.