Zuern byl odsouzen k smrti již před dvaceti lety. Dozorce tehdy bodl do krku dýkou vyrobenou z držadla kovového kyblíku ve chvíli, kdy prohledával jeho celu. Vedení věznice totiž dostalo informaci, že v ní má trestanec zbraň.

Nemluvící podivín

Odsouzený předtím, než mu byla vpíchnuta injekce se smrtící látkou, odmítl mluvit s personálem a do uší si nacpal toaletní papír, aby ani nic neslyšel.

Provizorní špunty si vyndal jen ve chvíli, kdy se zeptal: "V kolik to všechno začne?". Na otázku, zda chce ještě něco říci, odvětil: "Ani nápad".

Podivínské rysy jeho povahy podtrhuje i skutečnost, že všechny osobní věci - mj. rádio, psací stroj, pět knih - nařídil okamžitě po jeho smrti zničit, aby se nedostaly do rukou jeho rodiny. Zuern je 12. odsouzenec popravený smrtící injekcí od roku 1999, kdy byl v Ohiu obnoven trest smrti.

Čekalo se na soud

Ve stejný den byl vykonán trest smrti také na vrahovi ve státě Oklahoma. Robert Leon Bryan v roce 1993 zavraždil svou tetu Inabell. Jeho poprava byla odložena o 45 minut - čekalo se na výsledek odvolání u nejvyššího soudu.