Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že útok plánují skupiny napojené na teroristy. Neposkytlo ale žádné další informaci a nespecifikovalo ani, který z hotelů má být terčem atentátníků.

Nigérie se potýká s islamistickou skupinou Boko Haram, která chce v nábožensky smíšené Nigérii zavést islámský stát. Soustřeďuje se ale spíš na sever státu. V Lagosu, v jehož aglomeraci žije 21 miliónů lidí, zatím žádný útok nespáchala. Její vůdce tím ale hrozil.

"Skupiny napojené na teroristy v dubnu oznámily, že plánují nespecifikovaný útok na Sheraton v Nigérii u města Lagos. Nemáme více informací o termínu, způsobu ani o tom, o který z hotelů se jedná," uvádí ministerstvo zahraničí a vyzývá americké občany, aby se hotelům Sheraton vyhnuli.

Do Lagosu míří obvykle na pracovní cesty víc podnikatelů než do metropole Abuji, v níž sídlí vláda. V Abuji zemřelo minulý týden při pumovém útoku 19 lidí. Kromě toho zavlekli islamisté v dubnu do sousedních zemí přes 200 žákyň jedné školy. Oba tyto incidenty vyvolávají obavy, jak tato africká země zabezpečí blížící se schůzku WEF, která se má konat v Abuji příští týden. Vláda prezidenta Goodlucka Jonathana slíbila, že na zajištění bezpečnosti účastníků vyčlení 6000 vojáků.