Obžaloba tvrdí, že za únos Laetitie, která jako jedna ze dvou dívek sexuální trýznění přežila, zaplatil Nihoul narkomanovi Michelu Lelievrovi tisícovkou tablet drogy extáze. Advokáti připustili, že se obchod uskutečnil, podle nich se tak mohlo stát i s policejním vědomím, neboť Nihoul občas sloužil jako policejní informátor. Navíc podle nich neexistují věrohodné důkazy, že muž byl v srpnu 1996 na místě činu v Bertrix, kde byla dívka unesena.

Sedmačtyřicetiletý Dutroux, považovaný za nejvíce nenáviděného zločince v zemi, je obžalován, že v letech 1995 a 1996 unesl, věznil a zneužíval šest belgických dívek ve věku od osmi do 19 let, z nichž jen dvě vyvázly z pekla živé, obě před soudem svědčily. Mezitím podle obžaloby také zavraždil svého komplice Bernarda Weinsteina a omámil a znásilnil tři slovenské dívky.

Spolu s Dutrouxem na lavici obžalovaných - přesněji do boxů za neprůstřelným sklem - usedli jeho manželka Michelle Martinová a narkoman Michel Lelievre, kteří Dutrouxovi s únosy pomáhali, jakož i Michel Nihoul, který čelí obvinění ze spiknutí se zločinci.

V Arlonu, kde se proces koná, nyní skončily řeči obhájců. V pondělí a v úterý se mohou vyslovit obžalovaní. Očekává se, že Dutroux si tuto příležitost nenechá ujít a bude mít dlouhý projev. Porota se začne radit 14. června, verdikt by měl padnout do 22. června.