Akci na podporu vojenské intervence svolala kremelská strana Jednotné Rusko. "Chceme ujistit naše krajany na Ukrajině, že je nenecháme v potížích," prohlásil Andrej Bočarov z Všeruské lidové fronty.

Manifestace v Moskvě 2. března 2014

FOTO: Pavel Golovkin, ČTK/AP

Manifestace v Moskvě se zúčastnil i motorkářský klub Noční vlci, který uspořádal na podporu obyvatel Krymu jízdu hlavním městem. V koloně podle ITAR-TASS jelo asi padesát aut a motorek.

Manifestace v Moskvě 2. března 2014

FOTO: Pavel Golovkin, ČTK/AP

Ruskojazyčné obyvatelstvo na Ukrajině a příslušníky rozpuštěné ukrajinské zásahové policejní jednotky Berkut, obviňované z násilností na ukrajinských demonstrantech, přišlo v Petrohradě podpořit asi 15 tisíc lidí. Pochod na podporu vojenské intervence se uskutečnil i v jihoruském Krasnodaru.

Manifestace v Moskvě 2. března 2014

FOTO: Pavel Golovkin, ČTK/AP

Podle ruských úřadů se všechny manifestace odehrály v poklidu, policie naopak zasáhla na shromážděních kritizujících vojenský zásah, který v sobotu prezidentovi Vladimiru Putinovi povolil parlament. V Moskvě se bez povolení úřadů odpůrci vojenského řešení sešli s ukrajinskými vlajkami a transparenty "Ne válce" u ministerstva obrany. Policie tam zadržela asi padesátku lidí. Blíže neupřesněný počet lidí byl zadržen také na obdobné demonstraci v Petrohradě.