Postoj ministra podpořila jeho Aliance nového občana (ANO), ale ostatní koaliční partnery Rusko pravděpodobně neinformoval. Na sobotním jednání republikové rady ANO odzněla myšlenka, aby se privatizace Slovenských elektráren - má o ně zájem také ČEZ - spojila s požadavkem dostavby 3. a 4. bloku elektrárny v Mochovcích.

Hans Kronberger, lídr rakouské vládní strany Svobodných (FPÖ) pro eurovolby, to označil za "velkou urážku a provokaci nejvyššího stupně ze strany atomové lobby". Kronberger se domnívá, že Mochovce by se v žádném případě neměly dostavět, a označil tuto elektrárnu za jednu z nejnebezpečnějších v Evropě.

Ministryně zahraničí Benita Ferrerová-Waldnerová v Bruselu prohlásila, že záměr budovat další reaktory na Slovensku je jen "míněním jedince". Rusko tvrdí, že nesouhlas Rakouska jeho zemi od dostavby elektrárny v žádném případě neodradí, protože je to ve strategickém zájmu SR.

Koaliční Strana maďarské koalice (SMK) však dostavbu Mochovců důrazně odmítá. "Pan Rusko o svých plánech nikoho neinformoval. Člen vlády by měl takovýto názor říct pouze v případě, že to konzultoval s ostatními partnery," upozornil šéf poslaneckého klubu SMK Gyula Bárdos.

 Slovensko musí po dohodě s Evropskou unií odstavit v roce 2008 dva bloky jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice. Ministr hospodářství přiznává, že Slovensko bude muset po tomto období elektřinu dovážet, i když dnes ji vyváží.

Rusko tvrdí, že dostavba Mochovců není v rozporu s dohodami s EU, protože dva bloky budou dostavěny ze soukromých zdrojů a stát se na tom nebude podílet. Náklady na dostavbu obou bloků se odhadují na 42 až 45 miliard korun.