Obvinění se týká 14 někdejších vychovatelek, jeptišek hlásících se k řádu sv. Josefa, kněze, učitele tělocviku a bývalého čelného představitele bostonské arcidiecéze. Informoval o tom deník The Boston Globe s tím, že škola byla zrušena v roce 1994.

Církevní zdroje ve středu uvedly, že celou věc ihned prošetří. Podle žalobce Mitchella Garabediana týrání zasáhlo děti od 7 do 16 let a docházelo k němu v letech 1944 - 1977.

Čtrnácti obviněným řádovým sestrám je dnes od 75 do 95 let. Jejich někdejší oběti jsou nyní ve věku od 45 do 67 let a všichni jsou buď němí nebo mají problémy se sluchem.

Výpovědi obětí

Studenti tvrdí, že je sestry například bily dřevěným pravítkem, tloukly jim hlavou o zeď či je dokonce brutálně znásilňovaly. Řádová sestra Mary Carl Bolandová, která byla ředitelkou školy, všechna obvinění odmítla. "Vůbec nevím, o čem mluví," citoval ji list.

Právní zástupce jeptišek ve středu nezvedal telefony. Garabedian řekl, že bývalí studenti se na něj obrátili poté, co byl v roce 2002 uveřejněn skandál v bostonské diecézi, kdy bylo obviněno několik kněží ze sexuálního zneužívání dětí.

Skandál skončil vyrovnáním ve výši 85 miliónů dolarů. Zda jeho klienti čekají na podobné finanční vyrovnání, ale nesdělil.