"Sebevražedný útok byl namířen proti jednomu z mých náměstků před jeho domem v Bagdádu," prohlásil ministr vnitra Sámir Šákir Sumajdí. Dodal, že zraněný náměstek pro technické záležitosti Abdal Džabbár Júsuf a členové jeho rodiny byli hospitalizováni.

"Při výbuchu přišli o život členové (iráckých) sil na ochranu objektů. Náměstkův zdravotní stav je stabilizovaný," řekl americký mluvčí koalice Brian O'Malley. Agentura DPA napsala, že mezi mrtvými je rovněž jedna žena, která v oblasti bydlela.

Při výbuchu byla zničena ochranná zeď náměstkova domu, který byl z větší části poškozen. Na ulici leží úlomky skla a vraků automobilů, některé dopadly i do zahrady domu. Podle zahraničního novináře je na chodníku kaluž krve.  

Další americký voják přišel o život

Automobil s trhavinou také připravil o život jednoho amerického vojáka, další tři byli zraněni. K explozi mělo dojít třicet kilometrů jižně od Bagdádu, potvrdila v sobotu americká armáda, neupřesnila však, kdy se incident stal.

Americké konvoje se pravidelně stávají terčem útoků iráckých povstalců. Od invaze amerických jednotek do Iráku loni v březnu zahynulo v bojích přes 570 amerických vojáků.