Samucevičová přirovnala nadcházející olympiádu v Soči k letním olympijským hrám v Moskvě, které v roce 1980 bojkotovaly desítky zemí kvůli sovětské invazi do Afghánistánu. "Událost, která má být ryze sportovní, je vinou úřadů hrubě zpolitizovaná a plná konfliktů. Bojkot je nutný, protože už to zašlo moc daleko," soudí ruská rockerka.

Samucevičová byla spolu s Marijí Aljochinovou a Naděždou Tokolonnikovovou za "punkovou modlitbu" odsouzena ke dvěma letům, na rozdíl od svých družek ale po odvolání vyvázla s podmínkou.

Punkerky propustí až po olympijských hrách

Ruský prezident Putin, proti jehož politice dívky z Pussy Riot v chrámu Krista Spasitele protestovaly, vkládá do olympiády velké naděje. Za cenu mnohamiliardových investic chce Rusko představit světu jako úspěšný, rozvíjející se stát. Naděje na úspěšnou prezentaci Ruska ale kalí mezinárodní kritika ruského zákona o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží i tvrdých zásahů Kremlu proti opozici.

Aljochinová a Tolokonnikovová se proti dvouletému trestu opakovaně odvolávaly, ale dosud vždy neúspěšně. Na svobodu mají vyjít příští rok březnu, tedy těsně po ukončení olympijských her v Soči.