Doktoři Laneové doporučili, aby si mozek pokrytý v tu chvíli jen kůží chránila ještě hokejovou přilbou. Část lebky, která měla ránu původně přikrýt, zůstala podchlazená a připravená k použití v nemocnici. Lékaři pacientce naznačili, že až bude mít peníze, může operace proběhnout.

"Bylo to hrozně nepříjemné. Vždy, když jsem se ráno vzbudila, zjistila jsem, jak mozek v noci cestoval," uvedla. Doplnila, že ji také hned po operaci zarazil zvláštní "účes" - polovina hlavy byla vyholena, na druhé půlce měla své dlouhé vlasy vyčesané, aby nepřekážely.

"Přemýšlíte-li o zvláštnostech, jež se lidem stávají, tohle by vás zcela jistě nenapadlo. Je to jako, kdyby vzali někomu srdce - prostě je potřebujete," svěřila se britské BBC. Nešťastná nezaměstnaná žena oslovila s žádostí o pomoc místní televizi. Ta jí společně se svými diváky nakonec pomohla peníze na nezbytný zákrok shromáždit.

Operace byla dokončena až 30. dubna, tj. téměř čtyři měsíce po dopravní nehodě na zledovatělé silnici v Utahu. Nyní Laneová čeká, až jí dlouhá jizva procházející celou lebkou opět zaroste vlasy. Neslyší jinak na pravé ucho, kvůli poškození krku mluví chraplavě a špatně se jí také dýchá.