Totožnost podezřelého zatím není známa. Vyšetřovatelé případu pouze uvedli, že jde o osmnáctiletého programátora z Dolního Saska. Policie mladíka zadržela v malém městě Waffensen. Vyšetřovatlé tvrdí, že "jsou si velmi jistí, že mají tvůrce viru".

Podle posledního čísla týdeníku Der Spiegel, které vyjde v pondělí, policie v pátek provedla u rodičů středoškoláka domovní prohlídku, při níž zajistila množství důkazů.

"Mladík se přiznal," píše obvykle dobře informovaný týdeník. O motivech jeho činu zatím není nic známo. Der Spiegel spekuluje o tom, že chtěl pomoci své matce k novým klientům. Matka mladíka totiž vlastní podnik, který se zabývá pomocí při odstraňování problémů s osobními počítači.

Zpravodajský server BBC uvedl, že Sasser podle odhadů zasáhl až 18 miliónů počítačů. Na pátrání po autorovi viru Sasser pracovaly i americké zpravodajské služby FBI a CIA. Mladík je údajně podezřelý i z vytvoření viru Netsky.ac, který se začal šířit v úterý v noci.

Sasser je podle počítačových expertů již na ústupu díky tomu, že napadené počítače už jsou z větší části vybavené opravným softwarem. Odborníci se obávají ale možné mutace viru.