Materiál v tašce nebyl specifikován. Mluvčí FBI v Portlandu uvedla, že agenti přivedli dva hledané, ale neuvedla žádné podrobnosti.

Sedmatřicetiletý Mayfield je podle informace listu Newsweek zadržován jako "důležitý svědek", a proto může být držen v tajné vazbě, aniž by proti němu bylo vzneseno formální obvinění. 

Bratr zatčeného Kent Mayfield potvrdil advokátovo zatčení  a vyjádřil domněnku, že se agenti FBI "napíchli" na jeho telefonní linku. "Mohu skálopevně přísahat, že můj bratr nebyl nijak spojen s teroristickými útoky," řekl Kent Mayfield agentuře Reuters. Vylíčil rovněž, jak pracovníci FBI vtrhli do domu jeho bratra, který má tři děti, a odnesli odtud počítač s vybavením a kreditní karty jeho manželky. "Zůstal jí jen řidičský průkaz," prohlásil Kent Mayfield.

Advokát hájil Portlandskou sedmičku

Advokát údajně přestoupil na muslimskou víru a jeho žena nosí muslimský šat. Loni obhajoval jednoho z tzv. Portlandské sedmičky, ze skupiny muslimů, kteří se pokusili odjet do Afghánistánu a přidat se organizaci al-Kajdá. Údajně chtěli bojovat proti USA. Šest z nich bylo odsouzeno. 

V souvislosti s atentáty v Madridu už bylo zatčeno 13 Maročanů, Syřan a jeden Španěl. Sedm teroristů přišlo o život počátkem dubna při policejní razii na madridském předměstí Leganés.