Studenti odmítli jeho argumenty, že zavedení sociálních stipendií se rozšíří možnost studovat. "Navrhuji jednání se studentskou radou, abychom našli společné řešení," prohlásil Fronc.

Pískot studentů komentoval slovy: "Vypískala mě tisícovka studentů a na Slovensku studuje 140 tisíc mladých lidí". "Pokud nás vláda nevyslyší, nevylučujeme ani stávku. Symbolicky jsme naše setkání zahájili na náměstí SNP, kde byly studentské demonstrace v listopadu 1989," řekl Právu jeden z organizátorů protestu Michal Feik.

"Žádáme zachování bezplatného vysokoškolského studia. Vláda, ať dodrží svůj slib, že bude dávat na vysoké školy 1,33 HDP. Místo toho platí nasazení slovenských vojáků v Iráku," dodal.

"Všichni ve vládě získali své diplomy bezplatně a nám chtějí zavést školné. Už teď mě stojí semestr asi 5 tisíc korun a pokud zavedou školné, zadlužím se a celý život budu splácet dluhy," řekla Právu Zuzana Kužhová z Michalovců.

"Pokud školné zavedou, dám si asi inzerát, že hledám ručitele na půjčku. Moji rodiče to už neutáhnou," přidala se Katka Hasprunová z Bratislavy. Svůj pochod městem ukončili studenti před budovou úřadu vlády na náměstí Slobody. To už se počet účastníků blížil ke dvěma tisícům.

Další transparenty hlásaly: "Vzdělání je právo, nikoliv výsada", "Poplatky, co je to za nápad, vždyť znamenají odchod mozků na západ", "K čertu s vládou, která likviduje studenty", "Vzdělání není na prodej", "Kvalitu ano, poplatky ne".