Izraelská armáda obsadila všechny okolní budovy a zablokovala všechny tři vstupy do Arafatova sídla. Ujistila však, že sleduje jiné cíle: "Tato operace nemá nic společného s Arafatovým generálním štábem, do kterého nehodláme vniknout."

Pátrala po podezřelých osobách a několik jich zatkla. Celá operace se obešla bez střelby a skončila ráno.

Obavy Palestinců z útoku na sídlo palestinského předáka byly pochopitelné. Izraelský premiér Ariel Šaron po své nedávné návštěvě USA uvedl, že už se necítí vázán slibem, že fyzické nedotknutelnosti Arafata  [celý článek].  Tato pohrůžka vyvolala protesty ve světě včetně USA [celý článek]. Izraelci přitom už dříve zvažovali, že by Arafata donutili k odchodu ze země. Vláda loni v září prohlásil, že by palestinský předák měl být "odsunut". Arafat proto zůstává už přes dva roky v Ramalláhu, odkud neodjíždí. Obává se, že by ho izraelské úřady nemusely pustit zpět do země.

Izraelský vrtulník zabil dva Palestince

Dva Palestinci byli zabiti v úterý brzo ráno v pásmu Gazy, když izraelská helikoptéra zaútočila na skupinu ozbrojených mužů v uprchlickém táboře Chan Junis.  Izraelský server Haarec uvádí, že jedním z mrtvých je pětadvacetiletý palestinský ozbrojenec, příslušník hnutí Hamás, druhý pak patnáctiletý přihlížející. Při útoku bylo zraněno dvacet lidí.

Podle izraelských zdrojů muži předtím vypálili dvě střely na vojenská vozidla a buldozery, které v táboře srovnali se zemí několik budov umístěných naproti židovské osadě. Izraelská akce byla odvetou za útok palestinský útok z před dvou dnů, kdy ozbrojenec zahájil palbu na izraelské vozidlo a zabil něm těhotnou osadnici a čtyři její dcery.