Čtyři zabití extremisté figurovali na 7., 12., 15. a 20. místě seznamu 26 hledaných údajných teroristů, který v prosinci zveřejnilo saúdskoarabské ministerstvo vnitra. Všichni zabití byli údajně Saúdští Arabové. Na seznamu nyní zbývá ještě 18 podezřelých osob, které stále unikají policii.

Podle svědků se přestřelky odehrály na třech místech ve východní části Džiddy. Podle ministerského prohlášení tam policie ve čtvrtek pozdě v noci zaútočila na obytnou budovu, v níž se ukrývala skupina teroristů. Policisté uzavřeli některé silnice a z tlampačů vyzývali ozbrojence, aby se vzdali.

Tři ozbrojenci byli při útoku na budovu zabiti, některým se však podařilo uprchnout v ukradeném automobilu. Policisté je pronásledovali po městě až do časných ranních hodin, kdy se jim podařilo jednoho z extremistů zabít a další se sám vyhodil do vzduchu.

Ve středu při útoku sebevražedného atentátníka u budovy bezpečnostních sil v metropoli Rijádu přišlo podle poslední bilance o život pět osob a dalších 145 utrpělo zranění.