"Když se prezident Bush ve stejném programu zavázal zveřejnit své vojenské záznamy, dodržel slovo," řekl Gillespie s narážkou na tvrdou kampaň demokratů počátkem roku.

Kerry svoji kampaň založil mj. na pověsti třikrát zraněného vietnamského veterána. Když se list The Boston Globe v pondělí v Kerryho štábu dožadoval dodatečných dokumentů o jeho službě, bylo mu podle Gillespiho řečeno, že žádné nové už zveřejňovány nebudou.

Australský list The Sunday Times už v únoru upozornil, že kritici Kerryho se zejména ptají, proč ve Vietnamu dostal tři purpurová srdce za tři menší zranění, z nichž jen kvůli jednomu nebyl dva dny postaven do služby, a mohl tak už po čtyřech měsících žádat o přeložení z Vietnamu.

Ted Sampley, který vede organizaci Vietnamští veteráni proti Johnu Kerrymu, tvrdí, že s nynějším senátorem se zacházelo protekčně. Připomněl fotografii mladého Kerryho na jachtě s prezidentem Johnem F. Kennedym. "Kolik dalších lidí se mohlo dostat z Vietnamu tak brzo a být přeloženo na pohodlné místo?" zeptal se.

Kerry byl krátce pobočníkem admirála, než z námořnictva odešel a vedl protesty proti vietnamské válce.