"Drželi jsem ji při životě, aby se s ní mohli příbuzní a nejbližší rozloučit. Bohužel jsme jí už nedokázali pomoci," uvedlo zdravotní zařízení ve své zprávě.

Čekání na smrt

Smrt mozku nastala v neděli za 5 minut půl druhé odpoledne, od podpůrných přístrojů byla dívka odpojena za 3,5 hodiny. Nemocnici na nesouhlas s tímto úkonem ale hodinu před jeho provedením upozornil právník zastupující rodinu. Ta proto nyní zvažuje podání žaloby. "Byli hysteričtí. Jsou jen lidé a ztratili chybou odborníků milovanou bytost," uvedla Renee McCormicková, mluvčí charity, jež operaci hradila. "Chtěli rozhodovat alespoň o tom, jak dlouho bude jejich dcera žít v kómatu," dodala s tím, že žalobu podporuje. Rodiče tělo Jesiky pohřbí v Mexiku.

Nadace pomůže nelegálním přistěhovalcům

Nadace, která operaci platila, bude podle McCormickové fungovat dál a zaměří se především na Hispánce žijící ve Spojených státech nelegálně, tj. mimo jiné bez nároků na jakoukoli zdravotní péči.

Naději na záchranu dívky, jíž lékaři 7. února do těla omylem vložili srdce a plíce dárce s jinou krevní skupinou, ukončilo v pátek, tj. den po druhé operaci, náhlé krvácení do mozku. Během víkendu se prakticky čekalo jen na její skon.