Od desáté hodiny zablokují aktivisté na hodinu Semmeringskou silnici (S 6) u dolnorakouské obce Maria Schutz.

 Pak od 10.45 do 15 hodin zastaví provoz na Lofererské silnici (B 178) u tyrolského Ellmau, od 12.30 do 17 se uzavře Fernpass-Strasse (B 179) mezi Reutte a Lermoosem.

Ve středu zablokují znovu Tauernskou dálnici (A 10) od 17.30 do 20.30 v úseku Zederhaus-St. Michael. Další dvě uzavírky chystají na Inntalské dálnici (A 12) - od 11.00 do 16 hodin mezi Vomp a Wattens a od 16.00 do půlnoci na čtvrtek na trase Vomp-Hall v Tyrolsku.

Středa bude nejhorší

"Nejkritičtější bude středa, chaosu se zřejmě nevyhneme," přiznal s obavami šéf dopravní policie v Tyrolsku Markus Widmann. Objížďky po silnicích nižší třídy zjevně nepojmou veškerý provoz: "Je to jako bychom chtěli dostat do litrové láhve dva litry vody," dodal.

Aktivisté se snaží během předvelikonočních dnů střídavými blokádami důležitých spojů (zejména v Tyrolsku, u Salcburku, v Korutanech a v Dolním Rakousku) poukázat na neúnosný objem tranzitní dopravy. Od roku 1998 do loňska vzrostl tranzit přes nejvíce využívaný Brennerský průsmyk o 20 procent a v únoru 2004 o dalších 11 procent.

Podíl kamiónů na celkové dopravě v údolí řeky Inn činí 20 procent, ale podíl výfukových plynů na množství kysličníku uhličitého CO2 dosahuje 62 procent. Znovu se diskutuje o zákazu nočního provozu nákladních vozů, i když to ročně znamená snížení CO2 jen o 4-6 procent.

Lékaři upozorňují, že rostoucím hlukem a množstvím škodlivých plynů z dopravy trpí zejména děti. Ty, které žijí u nejvíce frekventovaných tras, jsou častěji nemocné než ostatní.