Autorem vzkazu je extremista, který se označuje jménem Abu Azzam. Podle německého deníku jde o stoupence radikální islámské sekty, který se loni přestěhoval do Egypta.

„Usámo, už se nás dočkáš... Chceme, aby ObamaMerkelová byli mrtví,“ prohlašuje na videu terorista. Německý parlament bude prý vystaven stejnému útoku, jako newyorské Světové obchodní středisko v roce 2001. „Za námi je arabské jaro, před námi evropské léto,“ prohlašuje autor videa.

Německá kontrarozvědka podle listu o případu ví. „Jde o bojovou píseň islamistů. Bezpečnostní složky o ní vědí a analyzují ji,“ řekl mluvčí kontrarozvědky.

Německé úřady v poslední době posílily kontrolu ultrakonzervativních salafistů, kteří vyznávají radikální islám. Právě k této sektě se Abu Azzam hlásí. V Německu žije asi 4000 salafistů, přičemž lidí hlásících se k islámu tu je asi milión.

Obavy z útoku islámských radikálů v Německu zesiluje účast země v misi NATOAfghánistánu, ale i logistická podpora, kterou Berlín poskytuje bojovým operacím v Mali.