Izraelské zdroje původně popírali, že by některý z Palestinců byl zraněn.

Stovky Palestinců po skončení pátečních modliteb v mešitě Al-Aksá začaly házet kameny na židovské poutníky modlící se u Zdi nářků. Policie židovské věřící evakuovala a proti muslimům zasáhla gumovými projektily a slzným plynem. Řada Palestinců se na výzvy administrátora areálu mešity Adnána Husajního rozešla, mnozí se však ze strachu z policistů ukryli ve dvou mešitách v areálu Chrámové hory, která je posvátným místem judaismu, islámu i křesťanství.  

Podle Husajního zasáhli izraelští policisté proti Palestincům zcela bezdůvodně. "Nikdo kameny neházel," prohlásil. "Začali to (izraelští policisté) dělat každý pátek, aby zastrašili starší poutníky, když těm mladším už přístup zakázali. Je to hrubé porušení svobody vyznání."  Izraelci často umožňují přístup na Chrámovou horu jen muslimům starším 45 let, tentokrát však toto nařízení nebylo uplatněno.

Chrámová hora je častým dějištěm srážek mezi Izraelci a Palestinci. Východní část Jeruzaléma, kde se nachází hradbami obklopené Staré město, obsadil Izrael za války v roce 1967. Palestinci si východní Jeruzalém nárokují jako hlavní město svého budoucího nezávislého státu.