Powell při setkání s novináři zdůraznil, že USA nepůjdou nad svou nynější nabídku.

Powell: výš s nabídkou nepůjdeme

Podle amerických představitelů Washington nabízí pomoc šesti miliard a záruky na půjčky ve výši 20 miliard dolarů. Můžeme se bavit o podrobnostech, ale nabídnutá úroveň je pro nás stropem, řekl Powell. Očekávám, že se ozvou během dneška, ale dál k tomu nemám co říci, dodal.

Turecký ministr řekl, že Turci a Američané dospěli "ke konci jednání", která se týkají politických, vojenských a ekonomických aspektů dohody.

Turecko chce 30 miliard

Spojené státy usilují o rychlou dohodu, která by umožnila americkým jednotkám použít tureckých základen k případné invazi do Iráku ze severu. Výměnou za vstřícnost nabídly USA Ankaře jako poslední nabídku pomoc šesti miliard dolarů, Turecko však zatím na dohodu nepřistoupilo a požaduje podle amerických zdrojů pomoc nejméně 30 miliard dolarů.

Turci: není to jen obchod

Yakiş vyjádřil politování nad tím, že média prezentují rozhovory Turecka a Spojených států jako výměnný obchod, zatímco finanční stránka věci je podle něho jen jedním z mnoha aspektů jednání, která se týkají rovněž politických a vojenských otázek.