Policie zatkla jednu osobu v oblasti Paříže, dvě v departementu Loiret ve střední Francii. Všechny tři mají prý nějaké napojení na svět letectví.

Jeden policejní představitel ale později řekl, že proti zadrženým toho policie "moc nemá" a že by měli být brzy propuštěni. Prohledání jejich bytů prý k ničemu nevedlo a hlas ženy neodpovídá hlasu, který jménem AZF policii volal. Trojice, která byla sledována už několik týdnů, se prý navíc nepohnula z místa ve chvílích, kdy by to musili členové této organizace udělat.

Dopis s varováním

AZF hrozila odpálením náloží na francouzských železnicích v případě, že jí vláda nevyplatí tučné výkupné, v přepočtu zhruba 172 miliónů Kč.

V polovině tohoto týdne sice skupina oznámila dočasné přerušení činnosti, ovšem s tím, že plánuje do budoucna další akci.

Ministerstvu vnitra dokonce zaslala dopis, v němž popsala všechna místa, která mohou být napadena. Uvedla, že když kabinet nezaplatí, bude ve Francii více obětí než 11. března v Madridu. Tam zemřelo 190 osob. Dočasné utlumení činnosti AZF zdůvodnila vnitřními: technologickým, logistickým a jiným potížemi.