Komise se po vyslechnutí stovek osob a dlouhodobém studiu dokumentů při slyšení politických špiček jen utvrdila, že obě administrativy udělaly chyby. Přiznal to i šéf CIA George Tenet, podle nějž reagovaly tajné služby na jednotlivé hrozby, ale chyběl jim systematický přístup.

S výjimkou poradce Richarda Clarka však zůstávají všichni někdejší i současní představitelé vlád přesvědčeni, že udělali v dané situaci vše, aby terorismus zastavili.

Jen Clarke během slyšení přiznal, že on a americká vláda ponechali oběti a příbuzné těch, kdo zahynuli, svému osudu. "Toto je fórum, kde se mohu omluvit blízkým obětí z 11. září. Těm, kteří jsou v této místnosti i těm, kteří se dívají na televizi. Vaše vláda selhala a já jsem selhal také".

Před komisí se i dále vyjadřoval kriticky k Bushově vládě, i když přiznal, že nebyla sebemenší naděje zabránit útokům na New York a Washington. Podle Clarka však Bílý dům měl udělat více a dát větší prioritu boji s terorismem - alespoň takovou, jakou této agendě připisovala Clintonova vláda: "Stále jsem opakoval, že terorismus je problém, který by se měl řešit, ale nemyslím si, že by moje slova byla vyslyšena".

Bush, jenž nebude svědčit před komisí veřejně, ale setká se s ní za zavřenými dveřmi, obvinění odmítá. Tvrdí, že pokud by americká vláda měla zprávy, že teroristé 11. září zaútočí na New York a Washington, jednala by.

Konečná zpráva komise se může stát zbraní proti Bushovi před podzimními prezidentskými volbami. Boj proti terorismu a národní bezpečnost je totiž jedním ze základních témat jeho kampaně.