"Když vystupujete, nenechávejte ve vagónu nic a na opuštěné předměty upozorněte," oznamuje hlas z reproduktorů v jednotlivých vagónech.

Ve všech stanicích pěti tras washingtonského metra jsou k dispozici letáčky s instrukcemi. Kromě obecných pokynů, aby se cestující neopíral o dveře a nevykláněl zokna autobusu, obsahují výzvu hlásit vše neobvyklé.

"Pokud zjistíte cokoli, co se vymyká běžnému stavu, sdělte to řidiči nebo policii," uvádí společně s telefonním číslem krizové linky. Letáček pro podzemní dráhu navíc žádá upozornit na vše neobvyklé na nástupišti a upozorňuje, že nouzové hlásiče jsou umístěny na sloupech i v každém vagónu.

 Znepokojení mezi obyvateli města způsobil minulý týden požár ve stanici metra Van Ness-UDC, který v ranní špičce donutil tisíce lidí ujít do práce pěkných pár kilometrů. Hořelo však jen kvůli technické poruše. Ministr pro vnitřní bezpečnost Tom Ridge zároveň oznámil, že vzniknou zvláštní jednotky rychlé reakce schopné zasáhnout v případě mimořádné situace v podzemích tunelech.

Dostanou i speciálně cvičené psy. Zvažují se i způsoby prověřování zavazadel na nádražích, které mají být jiné než na letištích a měly by skloubit potřebu rychlého pohybu cestujících s nároky na bezpečnost.