Jméno Clintona přesto podle listu nápadně chybí mezi adepty, o kterých se mluví - Johna Edwardse, který včera z primárek odstoupil, guvernéra Nového Mexika Billa Richardsona či exministra financí Roberta Rubina a bývalého senátora Sama Nunna.

Deník připomíná, že Kerry má s Clintonem společný nejen věk, ale spolupracovali spolu deset let ve Washingtonu. Odpověď Kerrymu prý brzo dají průzkumy a ukáže-li se, že mu Clinton, který je bezkonkurenčně nejlepším komunikátorem americké politiky posledních desetiletí, ke zvolení pomůže, nic nebrání tomu, aby ho přibral na palubu.

Pokud by se teoreticky cokoli stalo s Kerrym a ten nemohl vykonávat úřad, mohl by se Clinton vlastně znovu stát pánem Oválné pracovny, jelikož podle ústavy by automaticky převzal pravomoci prezidenta, přičemž by vyhověl znění ústavy - nebyl by zvolen potřetí.

Otevřenou otázkou zůstává, zda by Kerry při volební kampani riskoval opětné veřejné přetřásání Clintonových afér z 90. let, zejména té se stážistkou Monikou Lewinskou, jež málem způsobila jeho sesazení.