V Řecku už centrem Atén prošlo několik tisíc dělníků, studentů a důchodců s transparenty "Daňte bohaté!". Na předměstí Atén se sešli komunisté,

Protesty se čekají v celém Řecku, kde se koná také několik stávek. Podle zpravodaje BBC je však možné, že násilí bude méně, protože zemi příští neděli čekají volby, v nichž se Řekové postaví proti úsporným opatření. I ve Španělsku a v Portugalsku si připomínají Svátek práce, velké průvody se však čekají až odpoledne.

Prvomájový průvod ve Valencii

Prvomájový průvod ve Valencii

FOTO: Heino Kalis , Reuters

Ve Francii zastiňuje první máj kampaň před druhým kolem prezidentských voleb, v nichž se pokouší obhájit svůj post Nicolas Sarkozy. Ten pořádá vlastní mítink, zatímco odboráři budou pochodovat kolem Bastilly. Sarkozy se ovšem musí vyrovnat s tím, že ho zřejmě nepodpoří voliči ultrapravicové Národní fronty. Jejich vůdkyně Marine Le Penová řekla, že sama vhodí do urny prázdný lístek. Odboráři pořádají průvody ve všech velkých městech.

Prvomájový protest v Marseille

Prvomájový protest v Marseille

FOTO: Jean-Paul Pelissier , Reuters

Několik separátních akcí se konalo v Moskvě. Dosluhující ruský prezident Dmitrij Medvěděv i jeho znovuzvolený nástupce v Kremlu Vladimir Putin přišli do prvomájového průvodu uspořádaného provládními odbory a vládní stranou Jednotné Rusko. Účastnilo se ho asi 120 000 lidí. Po průvodu zašli do známé pivnice na Arbatu, kde nejen popili nefiltrované pivo, ale také se najedli.

Policie v Berlíně střeží příznivce ultrapravicové NPD

Policie v Berlíně střeží příznivce ultrapravicové NPD

FOTO: Fabrizio Bensch , Reuters

V celém Rusku se manifestací a průvodů podle odborů zúčastnily asi dva milióny lidí. Do průvodu opozičních komunistů v Moskvě přišlo podle policie jen asi 3500 lidí, někteří i s portréty Lenina a Stalina.

V Asii se už konaly prvomájové průvody, v nichž pracující požadovali zlepšení pracovních podmínek, Silné byly především v Jižní Koreji.

V USA se očekávají akce hnutí Occupy.