Případu se věnoval internetová server SpaceWar, který uvedl, že ministr obrany Donald Rumsfeld si už objednal vypracování souhrnné zprávy o sexuálních násilí v armádě. Touto otázkou se má zabývat i speciální skupina, kterou ustanovila armáda.

Senátoři z podvýboru pro armádu si kvůli tomu ve středu předvolali několik generalů a čelných představitelů Pentagonu, kteří museli čelit nepříjemným dotazům.

Senátorka Susan Collinsová ze státu Maine položila řečnickou otázku: "Proč má být pro ženu menší urážkou strádat od svých spolubojovníků než od nepřítele? Co to říká o nás jako o národu s nejvyspělejší armádou na světě, když naše ženy mají větší strach ze svých spolubojovníků než z nepřátel?

A demokratický senátor Bill Nelson z Floridy si ještě přisadil: "Jsem uražen, když je  jakákoli žena v naší armádě znásilněna nebo sexuálně napadena."

Podsekretář Oddělení služeb a personalistiky v Pentagonu David Chu před výborem potvrdil, že oddělení obrany bude mít nulovou toleranci vůči sexuálnímu zneužívání, že udělá vše proto, aby snížilo frekvenci takovýchto útoků. Současně uvedl, že se situace neustále zlepšuje. "Počet případů je sexuálního násilí je od roku 1995 stále nižší, je na poloviční úrovni než před sedmi lety." Chu také uvedl, že jde o problém týkající se jen malé části armády: "Vidíte špatné chování, které se koncentruje v nejmladších ročnících, u lidí, kteří teprve vstoupili do armády. To vyvolává otázku - co si přinášíme z většinové civilní společnosti. Současně nám to dává výzvu, že musíme posílit mravní kodex armády."