Autobus převážel 45 lidí z města Kanazawa, na cestu se vydal v sobotu večer, havaroval v neděli ráno. Ředitel dopravní společnosti Yumihide Hariu uvedl, že jeho zaměstnanec měl s řízením autobusu čtyřleté zkušenosti. Právě on ale nehodu zřejmě zavinil. Podle Japonské národní televize NHK se řidič už policii přiznal, že za volantem usnul.

Hned po nárazu kontaktoval řidič policii i svého šéfa. “Řidič mi volal a řekl, že je uvězněný a nemůže se dostat ven,“ řekl Hariu, který zároveň vyjádřil hlubokou lítost nad neštěstím. “Během nehody zemřelo sedm lidí. Za celou situaci cítím obrovskou zodpovědnost. Je mi to nesmírně líto.“

Podle japonských médií je mezi oběťmi tragédie šest žen ve věku kolem 20 let a jeden muž ve věku kolem čtyřicítky. “Učiním další opatření, až se vyšetří všechny detaily. Teď mám v plánu navštívit pozůstalé obětí,“ dodal  Hariu.

Japonská policie uvádí, že k nehodě s podobně tragickými následky došlo v minulosti na japonských dálnicích pouze dvakrát. A v obou případech šlo o následky srážky více vozidel. Případ sedmi mrtvých v jednom vozidle na dálnici je první v historii Japonska.