Abel Gutierrez zastřelil svoji sestru Luceru ve středu, než zbraň obrátil proti sobě. Pátrání po jejich matce Martě je stále bezvýsledné.

„Zoufale se ji snažíme najít, ale nemáme ponětí, kde by mohla být,“ citovala agentura AP policejního seržanta Chada Gallacinaoa. Existují náznaky, že Gutierrezova matka je přinejmenším zraněná.

Podle vojákových příbuzných trpěl muž posttraumatickou poruchou, s níž se potýká množství příslušníků z misí v Iráku a Afghánistánu. O tom, že se chce zabít „mluvil pořád“ a vyptával se, jestli by je to zasáhlo.

„Říkal, že v Iráku zabil spoustu lidí. Tížilo ho svědomí,“ popsal vojákův stav strýc Faustino Gutierrez s tím, že Abel v bytě věčně vysedával na pohovce a hrál si se zbraněmi. Policie potvrdila, že na místě činu našla dvě střelné zbraně.

Policie o Gutierrezovi věděla, minulý měsíc byla do domu volána hlídka kvůli jeho hádce s matkou, již obviňoval z rozpadu manželství s otcem. Podle policie tehdy nic nenasvědčovalo tomu, že by veterán potřeboval zvláštní pozornost a péči psychologa. Vyšetřovatelé se přesto s upozorněním obrátili na středisko pro válečné veterány.