"Opravdu jsem překvapen," řekl televizní stanici CNN k výsledkům sčítání Edwards, kterému průzkumy veřejného mínění v uplynulých dnech předpovídaly vůči Kerrymu porážku s desetiprocentním rozdílem. "Těším se na dobu, až se tento souboj dvou osob zaměří na senátora Kerryho a mne. Jsem blízko této situaci a možná dokonce nastala," uvedl.

Naopak situace Deana je špatná. Spekulovalo se, že po neúspěchu ve Wisconsinu by mohl odstoupit. Vedení demokratů prý dalo Deanovu štábu s najevo, že by měl pomýšlet na převedení peněz i lidských zdrojů na pomoc případnému vítězi nominačního boje. Dean však řekl, že taková sitauce ještě nenastala. "Jsem tu, abych vyhrál. S výjimkou Kerryho jsme získali více delegátů než kdokoli jiný a myslíme si, že ho můžeme ještě překonat při 2. března." To se budou konat primárky v nejlidnatějších zemích Unie.

Ve Wisconsinu, kde se rozhodovalo o 72 delegátech, se odehrálo 17. z padesáti podobných demokratických klání, která zakončí 8. června primárky v Montaně a New Jersey. Kdo nominaci získá, by však mělo být jasné nejpozději 2. března. K nominaci do voleb 2. listopadu proti republikánovi Georgi Bushovi musí vítězný demokrat získat na červencovém sjezdu strany hlas nejméně 2161 delegátů.

Kerry v reakci na malý odstup od Edwardse pouze uvedl: "vítězství je vítězství".