Rybkin byl pohřešován minulý týden, celkem 4 dny. Když se v pondělí objevil v Kyjevě, tvrdil, že se na Ukrajinu odjel "uvolnit". Později se snažil naznačit, že se tam uchýlil z bezpečnostních důvodů, neboť se prý cítil ohrožen.

Z Kyjeva se Rybkin tento týden vrátil do Moskvy - vzápětí odcestoval do Británie, aby se prý poradil o další strategii své předvolební kampaně s Borisem Berezovským. Tento ruský podnikatel žije v Británii v dobrovolném exilu a financuje Rybkinovu předvolební kampaň.

Rybkin ve svém prohlášení vydaném v britské metropoli uvádí, že jeho rozhodnutí zdržovat se mimo Rusko je "jedinou reálnou zárukou bezpečnosti jeho rodiny".

Do Kyjeva byl prý nalákán 5. února po falešnou záminkou a to ho údajně přesvědčilo o tom, že ruská volební kampaň je "hrou bez pravidel". "Nevím, kdo to má na svědomí, ale vím, kdo z toho těží," praví se v jeho prohlášení.

Přímé ruské prezidentské volby jsou plánovány na neděli 14. března. O úřad hlavy státu se utká sedm kandidátů, za žhavého favorita a jasného vítěze je však všeobecně považován nynější ruský prezident Vladimir Putin se sedmdesátiprocentní podporou voličů.