Dívku hospitalizovali na konci října v nemocnici ve městě Puebla kvůli silným bolestem a křečím. Tam se ukázalo, že je těhotná a 22. října předčasně porodila chlapce, který vážil 1,5 kilogramu.

Desetiletá matka už byla z porodnice propuštěna domů, dítě však bylo převezeno na jednotku intenzivní péče kvůli oboustrannému zápalu plic. Dívka za ním ale denně dochází na kojení. I přes komplikace se podle lékařů novorozenci daří dobře.

Ředitel nemocnice Rogelio Gonzalez kvůli nízkému věku matky už o případu informoval úřad generálního prokurátora. Ten nyní zkoumá, kdo je otcem dítěte. Zřejmě jím je nevlastní otec dívky, který ji měl znásilnit. Policie jej vzala do vazby.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: V Mexiku porodila desetiletá dívka. Nejmladší matkou na světě ale byla pětiletá Lina Medina (youtube.com)

 

Nejmladší matka na světě porodila v pěti letech

Úplně nejmladší matkou na světě byla pětiletá Lina Medina. Narodila se v roce 1933 v Ticrapu v Peru. Rodiče ji přivedli k lékařům poté, co se jí začalo zvětšovat břicho a oni se báli, že v něm má nádor.

Jak se ale ukázalo, byla v sedmém měsíci těhotenství. O měsíc a půl později, 14. května 1939, porodila císařským řezem syna Gerarda. Při narozenívážil 2,7 kilogramu.