"Situace se začíná vracet do normálních kolejí, protože policie ukončila prohlídku areálu," řekl ČTK Branislav Záhradník z vedení televize.

"Pyrotechnici nenašli výbušné zařízení a pracovníci se mohli vrátit po desáté do budov," vysvětlil.

"Podařilo se nám zjistit volající číslo a na jeho základě jsme se dopracovali k podezřelému. Z trestného činu šíření poplašné zprávy je již obviněn čtyřiadvacetiletý Peter z městské části Dúbravka," řekla večer bratislavská policejní mluvčí Silvia Miháliková.

Perné ráno

Bombu nahlásil anonymní hlas, jenž se představil jako Miro, kolem sedmé hodiny ranní.

"Někdo nám před sedmou telefonoval, že v areálu je bomba, a žádal, abychom tuto zprávu odvysílali v přímém přenosu v ranním magazínu. Jinak to prý všechno vyletí do vzduchu," uvedl Záhradník.

Televize muži vyhověla a jeho vzkaz odvysílala; zaměstnanci zároveň ihned zavolali policii. Neznámý člověk se podle člena televizního vedení představil pouze jako Miro.

Na vysílacích pracovištích proběhla policejní kontrola, která výbušninu nenašla, uvedl Záhradník, podle něhož ostraha nepouští do areálu žádné zaměstnance.

Výhrůžka způsobila stanici problémy, protože zpravodajské štáby se nemohou dostat k technice a k automobilům a nemohou pracovat podle plánu.