Počet obětí by se mohl ještě zvýšit vzhledem k faktu, že pod troskami uvízlo přinejmenším 70 až 100 lidí. Devětadvacet osob se záchranářům podařilo vyprostit živých.

Z několikametrové hromady sutin se v úterý během dne ozývalo sténání. "Jsou tam stále živí lidé. Budeme se snažit se k nim dostat," ujišťoval guvernér města Ahmet Kayhan.

Práce v přímém přenosu

Někteří záchranáři ale byli skeptičtí, protože v betonové konstrukci, která se rozpadla na prach, mohlo zůstat jen málo vzduchových kapes.

Záchranné práce se odehrávaly takřka v přímém přenosu: televizní záběry ukazovaly horečné pátrání v sutinách, jejichž výška dosahuje z původních 11 pater pouhých dvou.

V domě bylo úředně hlášeno 140 obyvatel. Kolik přesně se jich v objektu v době zřícení nacházelo nebyl schopen nikdo přesně říci, protože mnohé rodiny mohly mít návštěvu vzhledem k oslavám muslimského Svátku obětování (íd al-adhá).

Nízká kvalita budov

Kvalita budov v Turecku bývá často předmětem kritiky. Stavební nedostatky jsou totiž příčinou vysokého počtu mrtvých při zemětřeseních, která tuto euroasijskou velmoc ležící v seizmicky aktivní oblasti opakovaně zasahují.

Podobná tragédie byla o víkendu hlášena z Istanbulu, kde se zřítil dům, v jehož troskách našlo smrt šest osob.