Podle nejmenovaného amerického činitele, na kterého se odvolává agentura Reuters, teroristická síť al-Kajdá ohrožuje pět až šest letů z Evropy do Spojených států, včetně tří dnes zrušených letů společnosti British Airways.

Jedná se o nedělní a pondělní let 223 z londýnského letiště Heathrow do Washingtonu a nedělní let 207 do Miami. Dnešní let do Washingtonu se však podle mluvčí British Airways uskuteční, letadlo by mělo odstartovat v 16:05 SEČ. Podle mluvčí tak společnost učinila na doporučení britského ministerstva dopravy.

Kvůli poruše se také musel vrátit do Londýna airbus společnosti Virgin Atlantic se 181 pasažéry na palubě. V polovině cesty totiž začal být uvnitř cítit kouř.

Tajné služby varují

Krátce po tomto oznámení zrušila ze stejných důvodů dva lety do USA naplánované na neděli a pondělí také Air France, jak CNN sdělila mluvčí Veronique Brachetová.

CNN včera potvrdil americký vládní zdroj, že zpravodajské služby zaznamenaly informace o možných teroristických útocích na letedla. Ohroženými jsou podle nich právě evropské Air France a British Airways.

České republice nebylo zatím adresováno žádné varování a pravidelný let ČSA do New Yorku se podle mluvčí aerolinek Marcely Pickové uskuteční podle letového řádu.