Khan je v centru pozornosti od té doby, co začaly v listopadu výslechy dvanácti čelných představitelů laboratoří v Kahuttě. Khan stál v roce 1976 u zrodu laboratoří, které vedl až do roku 2002, kdy byl ustanoven poradcem vlády.

Noviny citují oficiální představitele Mezinárodní agentury pro atomovou energii MAAE, která byla natolik kritická k pákistánským nukleárním vědcům, že se prezident Parvíz Mušaraf rozhodl zahájit vyšetřování. Právě pákistánské jaderné pokusy nejvíce pobuřovaly západní země včetně USA. Po šesti výbuších vedly v roce 1998 k uvalení ekonomických sankcí na zemi.

Technologie šly do Íránu

"Pákistánští vyšetřovatelé řekli, že mají silné důvody věřit, že ke zneužívání docházelo za laskavého dohledu vládního úřadu pro spolupráci na mírovém využití jaderné energie s Íránem. Dr Khan předával Iránu informace včetně plánů a pomáhal jim vybudovat centrifugu pro obohacování uranu."

Khan dostával za tajné informace milióny dolarů a své příjmy nijak netajil, veřejně utrácel značné částky.

Za atentátem na Mušarafa stojí al-Kajdá

Zpráva pákistánského ministerstva vnitra uvádí, že za vánočním atentátem na prezidenta Parvíze Mušarafa stála al-Kajdá. Současně sdělila, že byli zadrženi muži, kteří sebevražedný atentát naplánovali. Vyšetřování ukázalo, al-Kajdá působí v Pákistánu přes místní extrémistické skupiny.

Mušaraf 25. prosince se štěstím vyvázal, když v rodném Rávalpindí do kolony, ve které jel, narazily dvě dodávky naložené výbušninami. Exploze zabila 16 lidí. Mušaraf byl několikrát kritizován, že se připojil k americké válce proti terorismu, při které Američané za)točili na konci roku 201 na sousední Afghánistán.