Přestože je zpráva tajná a seznámeni s ní byli jen její aktéři a rodina Kellyho, britský list The Sun otisk její závěry. Tvrdí, že Tony Blair je v ní očištěn "od nečestnosti a lstivosti." Vinen prý není ani jeho poradce Alastair Campbell, jenž měl podle názoru kritiků zasahovat do zveřejňovaných analýz britské špionáže.

Mírně kritizováno je pouze ministerstvo obrany za to, že Kellyho včas neinformovalo o tom, že jeho jména zná tisk.

Vinen je prý reportér BBC

Naopak ze lži je obviněn novinář BBC Andrew Gilligan a jeho nadřízení z toho, že neověřili fakta, i sám Kelly, že porušil pravidla pro rozhovory s novináři.

Gilligan loni vysílal po rozhovoru s Kellym zprávu, že vláda zařadila do svých zveřejněných zpráv o iráckých zbraních informace, o nichž věděla, že nebyly pravdivé. Kelly se zabil poté, co vyšla najevo jeho role v celém skandálu, a poté, co ho vyšetřovaly dva parlamentní výbory.

Pokud je to pravda, Blair překonal jednu z největších krizí. Naopak pro BBC by verdikt znamenal značné potíže. Vláda ještě v noci popřela, že by informace pronikly do tisku od ní. Vedoucí domácí rubriky Sunu Trevor Kavanagh, který mívá dobré informace, ovšem tvrdí, že informace jsou pravdivé. Dostal je prý od člověka, který ji zprávu četl a nemá žádné zájmy na výsledcích šetření.

BBC zatím pravdivost zprávy listu nepopřela, její zpravodaj Nick Higham pouze prohlásil, že může jít o verzi Huttonovy zprávy podanou očima Sunu.

Školné na univerzitách prošlo do dalšího čtení o pět hlasů

Dolní sněmovna podpořila v úterý vládní záměr zvýšit školné na univerzitách - ovšem rozdílem pouhých pěti hlasů, byť má většinu 161. Těsné vítězství znamená, že bezprostřední krize ve straně  je zažehnána, ale že pozice premiéra není příliš silná, protože proti němu hlasovala řada poslanců vlastní strany.

Debata o školném na universitách, které má vzrůst z 1200 liber na 3000, ovšem platilo by se až v době, kdy by absolvent vydělávat,  však nekončí. Hlasovalo se pouze o tom, zda sněmovna propustí zákon do dalšího stádia projednávání. Nyní o něm budou poslanci jednat ve výborech a návrh se ještě jednou do sněmovny vrátí ve třetím čtení, než přejde do Sněmovny lordů.

University s návrhem souhlasí, studenti proti němu v úterý protestovali na demonstracích.