Mluvčí místní nemocnice řekla, že většina zraněných po ošetření nemocnici opustila, jejich stav a národnost neupřesnila.

"Byla to drobná poranění jako třeba odřeniny," řekla mluvčí policie Humberside, která nehodu vyšetřuje Dodala,  že nemá přesné podklady o počtu zraněných, řada cestujících podle ní opustila místo nehody ještě před tím, než přijela policie.

Oba autobusy mířily z Hullu do provozu na výrobu slaniny v Nortonu, který provozuje společnost Malton Bacon company. V prvním vozidle jelo 36 dělníků české národnosti a druhé jedoucí za ním převáželo devět Portugalců.

Podle předběžných informací první autobus kolem 6.  hodiny SEČ zřejmě dostal na náledí smyk a narazil do stromu. Jeho řidič nepřežil. Řidič druhého vozidla musel prudce brzdit, rovněž dostal smyk a skončil mimo vozovku na poli.

Velvyslanectví zatím nebylo informováno

Místní úřady zatím nekontaktovaly české velvyslanectví v Londýně, jak bývá obvyklé v případě závažnějších zranění českých občanů. "Nepředpokládáme tedy, že by k vážným zraněním došlo, i když je vyloučit nemůžeme," odpověděl na dotaz Novinek David Fraus z velvyslanectví. Neměl ani žádné další informace o dělnících.

Podle policie byly podmínky na vozovce velice zrádné. "Byla jako ledová tabule," řekl inspektor Steve Anderson novinářům, "dostali jsme varování, že mnoho míst na vozovkách je pokryto ledem." Silničáři uvádějí, že ji v noci několikrát sypali.