Podle agentury AP zemřelo nejméně šest lidí v Severní Karolíně, čtyři ve Virginii, čtyři v Pensylvánii, dva lidé v New Yorku, dva na Floridě a po jedné oběti v Connecticutu, Marylandu a New Jersey.

Ačkoli hurikán zeslábl na tropickou bouři, zanechal za sebou rozbouřená koryta řek. V tomto směru vystoupil i prezident Barack Obama, který varoval obyvatele USA, aby byli nadále ostražití a dali si pozor zejména na hrozící povodně. Rovněž upozornil na hrozbu výpadku elektrického proudu. Bez elektřiny se dosud ocitlo na čtyři a půl miliónu domácností a podniků.

"Mnoho Američanů je stále ve vážném nebezpečí způsobeném výpadkem proudu a záplavami," varoval Obama. "Chci, aby si lidé uvědomili, že tohle není konec," řekl dále a upozornil, že ze škod, které bouře Irene způsobila, se bude východ USA vzpamatovávat několik týdnů.

Prezident Obama varoval před následky hurikánu.

Prezident Obama varoval před následky hurikánu.

FOTO: Reuters

Život se pomalu vrací do normálu

Hurikán se v sobotu prohnal přes New York, kde bylo evakuováno zhruba 370 tisíc lidí z níže položených oblastí. Ti se již mohou vracet do svých domovů. [celá zpráva]

Níže položené ulice na Manhattanu byly sice zaplaveny mořskou vodou, ale město uniklo potenciálně katastrofálním škodám, jichž se úřady před příchodem Irene obávaly. Největší strach panoval z možných rozsáhlých výpadků proudu, v bouři se tříštících oken mrakodrapů či rozsáhlých záplav.

Video

Expirované video

Hurikán Irene odnesl strážní věž pobřežní hlídky z Long Beach v New Yorku. Zdroj: Reuters

Tři hlavní newyorská letiště mají být v pondělí opět v provozu, stejně jako místní metro.

Podle BBC půjdou škody, které hurikán napáchal na východním pobřeží USA, do miliard dolarů.

 

FOTO: ČTK

Národní středisko pro hurikány v noci na dnešek uvedlo, že bouře Irene s větrem dosahujícím maximální rychlosti 80 kilometrů v hodině míří k hranici mezi USA a Kanadou, přičemž se přesouvá rychlostí 42 kilometrů za hodinu. Varování před tropickou bouří už byla vydána pro jižní pobřeží kanadských provincií Nové Skotsko a Nový Brunšvik.