Na sociálních sítích se objevil záznam, který dokazuje brutalitu přívrženců syrského prezidenta Bašára Asada. Na amatérských záběrech je vidět, jak několik mužů ozbrojených holemi surově bije bezmocného civilistu. Celému incidentu přitom přihlíží jeho malý syn. Video, které se na internetu objevilo v sobotu, bylo pořízeno z okna jednoho z domů v syrském městě Deir Al Zour.

V další části videa je vidět, jak mohou dopadnout domovy těch, kteří se rozhodli postavit režimu na odpor. Příslušníci armády a bezpečnostních sil loajálních prezidentovi Asadovi vypalují domy, rozbíjí nábytek a kradou vše co má nějakou hodnotu.

Demonstrace a protestní pochody stále pokračují po celé zemi. A to i přesto, že od začátku postního měsíce ramadánu, brutalita a útoky ozbrojených sil ještě více zesílili. To také vyvolalo vlnu sankcí vůči syrským prominentům a rozhořčení mezi politiky i obyčejnými lidmi po celém světě.

Syrské úřady zakázaly nezávislým médiím o událostech v zemi informovat. Je proto velmi obtížné ověřit pravdivost informací. Obyvatelé některých částí jsou také nadále zbaveni komunikace se světem, protože armáda stále častěji přistupuje k přerušení telefonického spojení a internetu.