Na internetových stránkách se objevila fotografie, na které měla Youngová velké sluneční brýle a šaty v pase stažené páskem. Právě to odhalilo její nezdravou hubenost. Okamžitě se proto ozvali zástupci organizací bojujících proti poruchám příjmu potravy. Označili ji za typickou modelku velikosti nula, která svým zevnějškem inspiruje mladé dívky k anorexii.

Firma už sice umístila na internet jinou fotografii, na ní je ale pořád ta samá modelka - jen v šatech, které tolik nezdůrazňují její vychrtlou postavu.

Sama dívka na svém blogu píše, že za svou hubenost vděčí genům „Jsem hubená od přírody... Někteří lidé to tak mají. I kdybych se snažila přibrat, tak by to nešlo, a je jedno, co bych jedla. A já jídlo miluji,“ tvrdí Youngová.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Anorektická modelka Isabella Carová. Zdroj: Youtube.com

Snad nejhubenější modelkou na světě byla Francouzska Isabella Carová, která se k anorexii přiznala. V jednu dobu vážila při svých 165 centimetrech pouhých 25 kilogramů. Stala se také billboardovou tváří kampaně boje proti této nemoci. Zemřela loni v prosinci ve věku 28 let na zápal plic, se kterým její podvyživené tělo nedokázalo bojovat.