"Šly jsme tehdy nakupovat. Chtěla (pozn. oběť) si koupit šaty - měla jít diskutovat do jakési televizní debaty," vzpomíná Franchellová, která pro Lindhovou pracovala v letech 1994 až 2000 jako tisková mluvčí.

"Vrhl se na Annu a zatlačil ji do kouta. Začal ji bodat. Nůž jsem ale neviděla," popsala svědkyně následně útok.

Na dotaz soudu, jestli si pamatuje, zda vrah nebo jeho oběť při činu mluvili odpověděla: "Nevím. Ten mladík byla ale velmi agresivní. Viděla jsem jen krev, jak ji vytéká z oblasti břicha."

Na otázku Mijailovicova obhájce Petera Althina, zda pachatel vypadal jako člověk eventuálně ovlivněný nějakými prostředky, Franchellová připustila, že tak působit mohl. Linie obhajoby spočívá v tvrzení, že Mijailovic je psychicky nemocný člověk a nikoli chladnokrevný vrah jednající záměrně.

Rozsudek v pondělí

Soudní lékař Druid vypověděl, že pachatel ministryni zabil devíti ranami. "Nůž měřil zhruba sedm centimetrů," konstatoval na základě pitvy. "Útočník měl neuvěřitelnou sílu," doplnil.

Dnešního přelíčení se měl zúčastnit i třetí svědek: britský expert na analýzu DNA. Ten nakonec vyslechnut nebyl vzhledem k tomu, že Mijailovic se k zabití Lindhové sám přiznal.

V průběhu dnešního dne je na programu ještě dodatečný výslech obžalovaného Mijailovice. Hlavní přelíčení skončí v pondělí.