Gruzínská nezávislá televize Rustavi 2 ihned po skončení voleb oznámila, že podle tohoto průzkumu získal Saakašvili 85,8 procenta hlasů.

"Je to vaše vítězství. Já jsem volby nevyhrál. Můj lide, ty jsi vyhrál volby... Existuje mnoho problémů, které je třeba řešit, ale naši zemi ozdravíme společně a vydáme se demokratickou cestou," řekl Saakašvili novinářům po skončení hlasování.

Předseda volební komise Zurab Čiaberašvili již tři hodiny před uzavřením volebních místností oznámil, že účast přesáhla 50 procent. "Považuji volby za platné. Hlasovalo 1,6 miliónu voličů" z přibližně 1,8 miliónu registrovaných voličů, řekl Čiaberašvili po uzavření volebních místností. "Zbývá ověřit, že sčítání hlasů proběhlo bez incidentů. Volební den byl klidný," dodal.

Gruzíni v nedělních předčasných prezidentských volbách rozhodovali o nástupci Eduarda Ševardnadzeho, který se na nátlak opozice vzdal prezidentského úřadu loni 23. listopadu. O přízeň voličů se ucházelo pět kandidátů, přičemž největší šance se přisuzovaly Saakašvilimu, opozičnímu předákovi, který na podzim vedl masové demonstrace na protest proti údajně zmanipulovaným parlamentním volbám.