Nad většinou velkých měst, jako jsou New York, Chicago, Los Angeles, Washington a Las Vegas, byl částečně nebo úplně uzavřen vzdušný prostor. Přelétávají nad nimi vrtulníky, které jsou vybaveny nejenom nejmodernějšími sledovacími zařízeními, ale také zbraněmi, jež by mohly zabránit útoku teroristů.

Na střechách jsou rozmístěni ostrostřelci a slouží i pyrotechnici. Velké pozornost se věnuje především významným budovám, jako jsou velké hotely, přístaviště či finanční centra. Pečlivě také byly prověřovány sanitky, které by někdo mohl použít k útoku.

Opatrnosti není nikdy dost

Tisíce policistů budou střežit newyorské náměstí Times Square, které je centrem oslav. Starosta Michael Bloomeberg uvedl, že jde o největší a nejdražší zabezpečení města proti teroristům v jeho historii, aniž by však sdělil, na kolik ochrana přijde.

"Nevíme o žádném specifickém druhu nebezpečí, ale žijeme v nebezpečném světě a snažíme se jej udělat tak bezpečný, aby jedinou chybou, kterou uděláme, byla přílišná opatrnost."

Bloomberg také požádal ochranu stíhacími letadly, úřad pro vnitřní bezpečnost mu však nesdělil, zda mu je poskytne s tím, že nasazení letadel je utajováno. Podle odborníků však budou přinejmenším v pohotovosti.

Times Square bude uzavřeno od 16:00 newyorského času pro veškerou dopravu a všichni návštěvníci budou kontrolováni přenosnými detektory kovu a nahlížet se bude i do jejich příručních zavazadel.

Slavte, vyzývá New York

Podle Bloomberga už nešlo více udělat, lidé by se proto neměli bát, jít slavit a nechat bezpečnost na starost odborníkům. Přesto však podle zdrojů Deutsche Bank oslavy Nového roku v USA oproti loňsku odřeklo dvakrát více návštěvníků.