"Rozverné" studenty usvědčily paradoxně jimi pořizované záběry dění ve třídě. Pedagogova muka si totiž natáčeli na videokameru.

Lhostejnost rodičů a školy

Drsné vtipkování, neschopnost zvládnout situaci: tak hodnotili čin svých ratolestí rodiče a škola - šikana a ponižování lidské bytosti: tak věc viděl nakonec soud.

Polská média se kauzou zabývala už řadu měsíců. Odstartovaly ji záběry nešťastného učitele odvysílané v květnu státní televizí.

Milióny diváků tak mohly sledovat, jak studenti pedagoga fyzicky i psychicky napadají, pokoušejí se mu svázat ruce za zády a nakonec na něj zvrhnou katedru. Vše vyvrcholilo tím, že žáci učiteli nasadili na hlavu odpadkový koš na papíry, umístěný původně pod umyvadlem.

Neuměl si prý udržet klid

Polskou veřejnost znepokojovalo zejména to, že se kantora nikdo nezastal. Reakce rodičů tyranů na zveřejněné záběry byla chladná, podobně se však zachoval i zaměstnavatel nebohého pedagoga.

Škola nejdříve oznámila, ve shodě s rodiči agresorů, že vše je vlastně chyba angličtináře. Studenti prý jen využili jeho "neschopnosti zvládnout dění ve třídě".

Na nátlak úřadů a veřejnosti vedení vzdělávacího ústavu na podzim své stanovisko přehodnotilo. Šest hříšníků bylo ze školy okamžitě vyloučeno.

Případ, který vyvolal v zemi ostrou diskusi o chování žáků ve školách, se definitivně uzavřel dnes u soudu. Šestice hříšníků tam mlčky přijala vynesené rozsudky. Nikdo z odsouzených se neodvolal.