Na internetu byly zveřejněny rozhovory mezi policií, úředníky, kteří mají na starosti péči o děti, a chlapcem a jeho rodinou. Ti všichni obvinění odmítli. Úřady, které vyšetřování uzavřely po více než dvou týdnech, rovněž zamítly obvinění, že matka chlapce zanedbávala. Úřady vyšetřují obvinění od února letošního roku a koncem listopadu byl zpěvák na krátkou dobu zatčen. Po složení kauce ve výši tří milionů dolarů byl však propuštěn a vyšetřující státní zastupitelství v kalifornské Santa Barbaře nevzneslo proti Jacksonovi stále žádnou formální žalobu.

Mluvčí losangelského okresního úřadu pro péči o děti a rodinu Neil Zanville, který shrnující vyšetřovací zprávu zveřejnil, potvrdil autenticitu spisu. "Dokument je autentický a náš úřad vyšetřuje, jak pronikl na veřejnost," sdělil Zanville agentuře Reuters s tím, že má zakázáno případ dále komentovat. Agentura AP před nedávnem uvedla, že k nynější aféře vedl podle všeho v únoru vysílaný televizní dokument Living With Michael Jackson (Život s M.J.). V něm zpěvák nejen pouští kamery do svého života, ale mluví i o tom, že přespával v jedné místnosti s dětmi na svém ranči Neverland a drží za ruku rakovinou nemocného chlapce, který ho nyní obviňuje.

"Bavič spal na podlaze"

"Co se týče obvinění ze sexuálního obtěžování, matka (chlapce) konstatovala, že její děti nikdy nezůstávaly s bavičem (tak je ve spise Jackson označován) samy," píše se ve spise. "Dále konstatovala, že její syn sice spal ve stejné místnosti jako bavič, ale nikoli ve stejné posteli. Bavič údajně spal na podlaze," uvádí se dále v zápise.

Chlapec a jeho bratr před vyšetřovateli odmítli, že by je Jackson obtěžoval, a "vyjádřili náklonnost k baviči a uvedli, že návštěvou jeho domu se bavili. Rovněž jejich 16letá sestra potvrdila, že "nikdy neviděla nic pohlavně nepřístojného mezi jejími bratry a bavičem," píše se také ve spise.

Jackson tvrdí, že zmíněný televizní dokument byl sestříhán tak, aby ho ukázal ve špatném světle. Nyní je v USA znovu uváděn v kabelových televizích a pravděpodobně se stane klíčovým důkazem v procesu se zpěvákem.