Westerwelleho pobouřilo, že na mapě bude vidět i jeho byt. Listu Bild am Sonntag řekl, že je to pro něj otázka principu a využije všechny možnosti, aby tomu zabránil.

Google ohlásil na začátku týdne, že letos začíná fotografovat ulice německých měst. Kdo nechce, aby jeho dům nebo auto bylo na této velmi podrobné panoramatické "mapě" vidět, může si podat žádost. Mnoho lidí to už udělalo. Problém ale může být v tom, že někdo se o tom nedozví.

Nepříjemný je i fakt, že možnost podání žádosti je časově omezená (do září). Firma nechce prozradit, kolik lidí si zatím vyžádalo výjimku. Mluví se o pětimístném čísle.

"Citlivost na ochranu soukromí se bude v Německu zvyšovat," řekl ministr. Jeho strana FDP prý bude "spolehlivým advokátem občanů".

Komentáře magazínu Spiegel a listu Süddeutsche Zeitung ale dodávají, že politici jsou ve skutečnosti proti projektu Street View bezmocní, dokud se zákony nepřizpůsobí internetové éře. Ochrana dat není zajištěna. Street View sice nezávazně slíbil, že bude v této otázce opatrný, jenže u případného soudu by asi vyhrál.

Odborník na ochranu dat Johannes Caspar přiznal, že kdyby se firma svých slibů nechtěla držet, "měl by toho v rukách málo." Donutit je něco zaplatit by bylo velmi obtížné.

V Česku se už fotilo, úřady to nepovolily

V ČR činnost Street View odmítl Úřad pro ochranu osobních údajů. Rozhodnutí zdůvodnil tím, že na otázky v rámci registračního procesu "neobdržel odpovědi, které by registraci opravňovaly".

Google v Praze pořizoval panoramatické fotografie ulic pomocí kamer na střeše projíždějícího automobilu. Ačkoliv oficiálně registraci nemá, fotografie na internetu jsou.

Soud ve Švýcarsku

V mnoha dalších zemích není vyřešena otázka dohledu nad Street View. Konkrétní možnosti kontroly jsou nejasné, data budou skladována v USA, což případné soudní spory ještě víc komplikuje. Probíhají např. ve Švýcarsku.